AKTUALITY  |  FACEBOOK  |  STAROSTA  |  KONTAKTY
      Dnes je:    30.09.2023    ||    Meniny má:    Jarolím

Tradície 2018


10.ročník - Dňa ľudových tradícií, také malé jubileum, pri ktorom starostka vo svojom príhovore zhrnula všetky doterajšie ročníky. Pripomenula, ako sme pred desiatimi rokmi začínali vtedy snáď nikto neveril, že každoročne príde do našej malej dedinky toľko ľudí. Naučili sa chodiť na naše podujatie obyvatelia, rodáci, či návštevníci z okolitých dedín. Samospráva obce každoročne v spolupráci s FS Košarinka, Urbárom, Poľovníkmi a ochotnými ženičkami z obce pripravila zaujímavý program.

V tomto roku nás prišli okrem Košarinky zabaviť aj DUO SONET z Trenčína, Ľudová hudba Michala Kmeťa z Poluvsia a DJ Roman z Nitrianskeho Rudna zabával všetkých tanca chtivých do skorých ranných hodín. Okrem kultúrneho vyžitia sa mohli prítomní občerstviť na poľovníckom guláši, macharňách - /zemiakové babky/, kapustných morkách – /kapustné halušky/, oškvarkových pagáčoch plnených lekvárom, moravských koláčikoch, či perníkoch.

Zábava bola družná či už pri tanci alebo len tak v hlúčikoch si Temešanci zaspomínali na „staré dobré časy“ prežité pod temešskou skalou.

Poďakovanie patrí všetkým Vám, ktorí ste sa podieľali na príprave tohto podujatia. Aj Vám, ktorí ste podujatie podporili svojou účasťou a z obyčajnej soboty urobili skvelý deň.

Oľga Fakanová